Resultat / herrar / 2019

# Tid Startnr Efternamn Förnamn Förening / företag
1 30:40 19 Adhanom Abraha Eskilstuna Friidrott
2 31:13 27 Walleräng Olle Spårvägens Friidrottsklubb
3 31:24 28 Fsiha Robel Spårvägen FK
4 31:34 25 Hagos Merih Eskilstuna Friidrott
5 32:53 43 Brhane Efrem Västerås FK
6 33:00 39 Abid Ezamzami
7 34:12 44 Jansson Andreas
8 34:16 31 Abidiqadir Hassan BDO
9 34:53 1 Jonsson Henrik Ärla IF
10 35:01 23 Hammarberg Adam Eskilstuna Friidrott
11 35:39 3 Zackrisson Viktor Enhörna IF
12 36:38 21 Huldt Martin Eskilstuna Friidrott
13 37:19 36 Larsson Viktor Volvo CE
14 38:04 11 Jansson Martin Stockholm Snipers
15 38:05 30 Jansson Martin Enhörna IF
16 38:09 10 Lundin Melker OK Hällen
17 38:14 5 Blomstrand Rickard Eskilstuna Friidrott
18 38:52 2 Florin Martin AXA SC
19 38:58 13 Plummer Andrew Ärla IF
20 39:05 4 Tanner-Malmén Nathan Enhörna IF
21 39:21 114 Lindgren Erik Train Race Beer
22 39:40 16 Lind Patrik Area Arkitektur AB
23 40:20 92 Ellervik Emil Tjalve
24 40:21 20 Pettersson Andreas Eskilstuna Friidrott
25 40:35 73 Klockar Erik IFK Mora/Hölkkämäyrät
26 40:35 74 Bargholtz Marcus IFK Örebro
27 40:38 33 Widbäck Robert
28 40:40 9 Lundin Karl OK Hällen
29 40:51 7 Walter Andreas IK Nocout.se
30 41:08 113 Littson Enning Gabriel IFK Lidingö Friidrott
31 41:28 95 Junker Jakob Tunafors SK
32 41:42 62 Risberg Urban EKAF-Eskilstuna Kommun Anställdas Fritidsförening
33 41:46 6 Andersson Håkan Hällefors LK
34 42:47 18 Åberg Per-Olov Eskilstuna Friidrott
35 42:59 295 Rosendal Joakim Trafikverkets Fritidsförening Eskilstuna
36 43:00 71 Lundgren Simon Hällbybrunns IF
37 43:04 98 Franzon Svante Upsala IF friidrott
38 43:06 415 Carlsson Christer Dorato Tools AB
39 43:08 91 Fils Johan Team Corporis Eskilstuna
40 43:24 29 Malgerud Johan Tunafors SK
41 43:30 900 Kjellander Viktor Office 21
42 43:30 61 Olsson Jerry Björnstorpif
43 43:32 102 Sjöström Fredrik Volvo CE
44 43:47 1189 Kunwar Pusp Eskilstuna
45 43:52 505 Aristondo Magnusson Joel
46 44:00 487 Lindqvist Daniel Westermo Teleindustri
47 44:02 96 Junker Jonatan Tunafors SK
48 44:03 924 Lachowicz Jacek Volvo CE
49 44:03 78 Östlund Jonas MseFritid
50 44:06 84 Ahlbom Martin Runacademy IF